Vlčí oči | Akim před školou | 2.kapitola

29. ledna 2013 v 12:50 | Lenny |  Vlčí oči kapitoly

NÁZEV KAPITOLY Akim před školou
KAPITOLA 2
AUTOR Lenny
BETAREAD Christine
BLOG lennybarnes
POSTAVY ZDEDruhý den Katherine vstala s plným úsměvem, jelikož jí mile překvapil Akim, který jí oblizoval obličej, aby jeho konečně vstala a mohla do školy.
Stála před zrcadlem a rozčesávala si zacuchané vlasy od spánku. Jelikož se pořád převalovala z boku na bok, zdály se jí noční můry z toho, že zase bude muset vstávat do školy.
Pohlédla na Akima, který ležel na její postel a sledoval jí.
" Doufám, že tu vydržíš první den sám, přijdu tak za pět hodin." Mrkla na něj. Akim zaštěkal a radostně zavrtěl ocáskem, jakoby se už nemohl dočkat, až uteče těch pět hodin a ona si s ním bude moc hrát. Katherine se usmála a vzala ze skříňky oblečení. Nezáleželo jí na tom, co bude mít na sobě, nechtěla se nikomu líbit. Ve škole byli samí frajeři, co si o sobě moc mysleli a to Katherine nemusela. Začala se pomalu oblékat do džín a trička, pohlédla na Akima, který jí neustále sledoval, jako by z ní nechtěl spustit oči. Zamračila se, Akim složil hlavu do tlapek a díval se na okno jako by nic. Katherine se usmála, hodila si tašku přes pravé rameno. Pohladila Akima za ušima a odešla z domu… Doufala, že Akim v domě nic neprovede. Jelikož už to nebylo štěně, tak mu věřila…

Svíral se jí žaludek, když se blížila ke škole. Pohlédla na hodinky a doufala, že pět hodin uteče velmi rychle. Vešla dovnitř a na nikoho se nedívala. Šla rychlou chůzí směrem do své třídy. Když se konečně objevila ve třídě, posadila se k první lavici u katedry a vybalila si učebnici a sešit na hodinu matematiky.
" Zaslechla jsem, že máš psa" zaslechla Katherine, otočila se na jednu spolužačku. Byla to blondýnka s modrýma očima, s mraky make-upu na obličeji, stručněji nejhezčí holka na škole.
" Ano to mám." Odpověděla Katherine a doufala, že další otázky už mít nebude.
" Copak? Je ti smutno, že nikoho nemáš? Tak sis pořídila psa" zasmála se a její kamarádky také. Katherine si povzdychla a už jí neodpovídala, opravdu neměla na tak blbou blondýnku náladu, její kecy a řeči jí hnaly k šílenství. Nejradši by jí utrhla hlavu a hodila do ohně.

Když zazvonilo na hodinu, učitel vešel do třídy a první co bylo, že začal zkoušet k tabuli. Jelikož se blížil konec dalšího ročníku a žáci si potřebovali opravit nebo doplnit známky.
Katherine se začala nervózně třást ruka, věděla moc dobře, že k tabuli půjde, jelikož chyběla příliš mnoho hodin, většinou se jí do školy prostě nechtělo. Uviděla zelené oči učitele, které na ní hleděly.
" Katherine nástup." Řekl a mile se na ní pousmál. Katherine si povzdychla a přešla k tabuli, popadla křídu a čekala na příklad.
" Holka ty propadneš." Zaslechla.
" No tak třído, proto je u tabule, aby si mohla doplnit známky. Jedna známka Katherine nestačí, to víte. Takže," řekl a začal diktovat příklad. Katherine s příkladem neměla problém, doma se tak nějak vždy nudila, takže jí nezbývalo nic jiného než se na pár hodin podívat na učení. Díky tomu vypočítala pár příkladů na chvalitebnou. Spokojeně se posadila k lavici a pak si už jen malovala na prázdný papír svého Akima.

Pohlédla na hodiny, do konce poslední hodiny zbývalo pouhých pět minut. Už se nemohla dočkat, až hodí tašku do rohu a bude se věnovat jen Akimovi. Periferním viděním viděla, že někdo sedí venku před školou. Zamračila se a podívala se, nemohla uvěřit vlastním očím. Před školou seděl Akim a díval se na ní.
" Pane bože." Řekla tiše a musela se pořád usmívat, je to jen noc a necelý den, co má Akima doma a už si ho natolik oblíbila. Nedokázala uvěřit tomu jak je úžasný. Když zazvonilo, jako první běžela s úsměvem ze třídy, aby se co nejdřív dostala ze školy.
Když jí Akim spatřil, jak běží k němu, rozeběhl se za ní a skočil na ní.
" No co ty tady?" ptala se a hladila ho.
" To je ten pes? No co to je?" zaslechla, Katherine přestala hladit Akima a otočila se na jednu partičku kluků.
" Taková špína." Řekl další kluk z party. Akim zavrčel a měl co dělat, aby se na partu nevrhl.
" Klid Akime, jdeme." Uklidnila ho.
" Hej klid pse." Naskočili kluci a doufali, že se na ně Akim nevrhne. Katherine v klidu s Akimem odešli. Měli pravdu, Akim potřeboval umýt.
" Jsi celý od bahna, vykoupu tě." Slíbila ho, Akim se jen na ní podíval a dál šel vedle ní.

Když došli domů, Akim ihned skočil do vany a čekal.
" Výborně, jsi fakt šikovný." Pochválila ho a dala si vlasy do culíku, aby jí vlasy nepadaly do obličeje. Spustila vodu a začala Akima koupat. Spokojeně stál, ani sebou neškubl.
" Páni jsi opravdu úžasný." Nedokázala ho vynachválit. Byl zcela bez chybičky, až to nebylo možné. Když Akima vykoupala, šla mu udělat do kuchyně nějakou dobrotu. Mezitím se Akim v obýváku díval z okna na ulici směrem do lesa.
" Copak tam vyhlížíš?" zeptala se s úsměvem. Pohlédla na něj, a když spatřila jeho nádherné, nevinné oči, věděla moc dobře, že se chce proběhnout.
" Dobře tak jídlo bude později." Řekla, popadla vodítko a zapnula mu ho k obojku. Společně tak vyšli ven a Akim jí táhl k lesu.
" Počkej, tam se mi moc nechce." Upozornila ho. Když stáli před lesem, Akim si sedl. Zavřel oči a jen začal nastavovat nosánek, jako by chtěl zachytit nějaký pach. Katherine se zamračila, netušila, co dělá a doufala, že nemá v plánu vytrhnout jí vodítko z ruky a zdrhnout do lesa.
" Akime, pojď, začíná se stmívat." Řekla, Akim poslechl a vrátil se s ní do domu.
Katherine mu dala večeři a šla se osprchovat. Její mamka se vrátí až v noci, jelikož je doktorka v nemocnici a neustále jsou samé pohotovosti.

Po desáté hodině zalehla do postele a ještě si chvíli četla svojí oblíbenou knížku. Akim, který byl celou dobu obýváku, sešel schody nahoru a vešel do jejího pokoje. Katherine se podívala směrem ke dveřím, a když ho spatřila. Usmála se. Akim radostně zavrtěl ocáskem, stačil mu její úsměv, který se mu začínal líbit čím dál tím víc. Dlouho se nerozhodoval a skočil k ní do postele a stočil se do klubíčka.
" Jen to dočtu a zhasnu." Řekla, Akim už ale zavřel oči a pomalu usínal. Katherine se pousmála, podrbala ho za ušima. Položila knížku na stoleček, zhasnula světlo, přikryla se a zavřela oči ….


Pokračování příště ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Vlčí oči | Akim před školou | 2.kapitola

ČETL/A JSEM 100% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama